Oczepiny

Nasze propozycje zabaw na oczepinach.                                                                                                             

Konkursy i zabawy, weselne z zespołem Konarski & Band

 

Zabawy weselne

Przysięga

Pani Młoda  :   Rzucanie welonem  lub bukietem .

Pan Młody :     Rzucanie musznikiem  lub krawatem.                                                                                                     

Przysięga dla młodych przed gośćmi weselnymi.

MŁODA:

MŁODY:

Jaka to melodia

Konferansjer puszcza znane utwory z różnych tematów muzycznych, goście zostaje podzieleni na dwie drużyny. Drużyna Pani Młodej kontra drużyna Pana Młodego lub Drużyna Pań i Drużyna Panów. Obie drużyny mają zadanie aby odgadnąć wykonawcę i tytuł utworu. DJ odtwarza kilkanaście utworów muzycznych z czego każdy trwa ok. kilku sekund. Tematy muzyczne są bardzo zróżnicowane, więc udział z zabawie biorą osoby z różnych grup wiekowych od 10 do 100 lat. Zabawa ta jest pełna rywalizacji i każdy kto posiada odrobinę wiedzy muzycznej ma szansę zdobyć punkty dla swojej drużyny i przyczynić do jej zwycięstwa.

Piosenki filmowe i seriale.

Zabawa z krzesłami

Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób, lub par które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce “zawodnicy” zajmują wolne miejsca, osoba, dla której nie starczy miejsc odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa.

Zakładamy i szybko siadamy na krzesełku

Zakładamy i szybko siadamy na krzesełku                                             MUZYKA – tło

Zakładamy i szybko siadamy na krzesełku

Zakładamy i szybko siadamy na krzesełku

Wygrywa osoba która najszybciej ubierze na siebie wszystkie rzeczy .

Pani przyprowadza Pana z którego ściągnęła najwięcej rzeczy młodzi dają im jako nagrodę butelkę wódki lub coś innego.

Test na zgodność

oczepiny zabawy wesele

Test na zgodność

Parą młoda siada na krzesłach tyłem do siebie.

Trzymają plansze z napisami :ON JA ONA lub  Swoje buty:

Konferansjer zadaje pytania typu:

Para odpowiada na pytania podnosząc PLANSZE lub BUTY jednocześnie do góry

Poznawanie młodego lub młodej po części ciała 

  1. Siedem Pań w śród nich PANI MŁODA odkrywają np :KOLANKA lub inną część ciała wybór należy do PAŃSTWA .Pan młody z zasłoniętymi oczami szuka swojej żony.
  2. Siedmiu Panów w śród nich PAN MŁODY Pani młoda z zasłoniętymi oczami szuka męża poznając go np : po nosie ,pośladkach itd…….lub innej części ciała wybór należy do Państwa.

Ślubowanie na teściów.

Drodzy rodzice uważacie się za idealnych rodziców, bo wychowaliście tak sympatyczną parę dzieci, od dzisiaj jesteście już nie tylko rodzicami ale także TEŚCIAMI.

Toteż na prośbę Państwa Młodych przeprowadzimy teraz uroczyste ślubowanie na IDEALNEGO TEŚCIA – ja będę czytał słowa ślubowania a rodzice będą zgodnym chórem odpowiadali ŚLUBUJĘ

Wodzirej: Czy ślubujecie nie zaglądać do garnków synowej?

Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie co tydzień przyjmować Wasze dzieci na obiadkach niedzielnych składających się z co najmniej dwóch dań i deseru?

Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie udawać, że nie widzicie pajęczyn, stosów brudnych garów i walających się ubrań w mieszkanku Waszych dzieci?

Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie każdorazowo dawać pokaźną wałówkę pysznego jedzonka kiedy tylko poproszą o to Wasze dzieci?

Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie nie wisieć na telefonie za każdym razem, kiedy tylko okaże się, że pies sąsiada zaszczekał inaczej niż zwykle?

Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie nigdy nie używać następujących zwrotów:

– jak będziesz w moim wieku …..

– ja to się nie chcę wtrącać, ale ….

Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie bez marudzenia zajmować się gromadką co najmniej 10 dzieciaków jakie pojawią się w tym małżeństwie, kiedy tylko przyjdzie taka potrzeba ?

Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie z promiennym uśmiechem dostarczać zięciowi piwo w nieograniczonych ilościach?

Rodzice : ŚLUBUJEMY

Przepióreczka

Tradycyjna zabawa wywodząca się z wesel ludowych. Wybieramy jak największą ilość osób które ustawiamy w kilku rzędach na odległość ręki (tyle samo osób w rzędzie). Uczestniczy w rzędach trzymają się za dłonie, Młodzi ustawiają się po przekątnej utworzonej w ten sposób figury. Zadaniem Pary Młodej jest złapanie małżonka uciekającego pomiędzy rzędami gości. Podczas konkursu odtwarzana jest piosenka “Przepióreczka” – Mazowsze lub inna. Jako pierwsza ucieka Pani Młoda. Na słowo “jajo” goście obracają się o 90 stopni w prawą stronę, łapią się za ręce i tworzą rzędy prostopadłe do poprzednich. Wodzirej powtarza słowo “jajo” do momentu aż Pan Młody złapie przepiórkę, wtedy następuje zamiana (ucieka Pan Młody), albo Młodzi wyznaczają inną parę do zabawy.

[kkstarratings]